Ohlasy

Kurz hodnotím víc než pozitivně. Kromě všeobecných znalostí se člověk dozvěděl vždy i něco navíc. Hodinám nechyběla jak profesionalita, tak zábava a kluci jsou opravdu muzikanti a lidi tělem i duší. Doufám, že v budoucnu budu moct navštívit i další kurzy a s klukama se opět setkáme v hojném počtu. Díky moc a ať to zvučí!

David Skalka

David Skalka

Producent, hudebník. Hodonín.

Tak 4 mesiace zvukariny dokončené, ďakujem všetkým. Samozrejme za mňa najväčší obdiv patrí Lukášovi Marečkovi, ktorý je veľký muzikant, zvukár a hlavne človek s veľkým Č. Samozrejme ďakujem Rikki Beranovi za množstvo cenných rád a poznatkov, je super, že človek tvojho kalibru je v ČR. Čau. Páni, určite sa uvidíme ešte.

Ján Szabo

Ján Szabo

Hudebník/rapper. Bratislava.

Na internetu najdete milion videí o tom, jak správně nahrát bicí. Ale máte na ně čas? Můžete si to rovnou vyzkoušet v praxi? Proto jsem se do kurzu přihlásil. Teorie spojená praxí podaná od profíků s možností všechno si vyzkoušet, na všechno se zeptat...Pokud se nemůžete posunout dál, nebo o zvučení, nahrávání nebo produkci nevíte zatím nic, určitě bych vám tento kurz doporučil.

Jan Zatloukal

Jan Zatloukal

Hudebník. Praha.

Na kurz jsem se přihlásil impulzivně, díky kontextové reklamě a proto, abych si rozšířil obzory pro své povolání a aktivní vystupování. Dostal jsem profi přístup, výbornou partu lidí a kotel nových vědomostí. Sice našemu kurzu docela hodila vidle do průběhu karanténa, ale potěšilo mě, jak rychle organizátoři zvládli naskočit na distanční formu 🙂 Rozhodně věnovaného času nelituju!

Jan Kapic

Jan Kapic

Hudebník/technik. STUDIO FANTANA. Praha.

Jsem především hudební producent a rapper se zkušenostmi více než 12 let, ale přesto mne tento kurz dokázal obohatit o další znalosti či nové obzory ohledně zvuku a hudby jako takové. Skvělá parta lektorů na vysoké úrovni v hudební branži mi ukázala spoustu nového a vůbec nelituji, že jsem byl součástí tak skvělé věci, jako je tenhle kurz!

NiaDope Angelone (Jiří Sedláček)

NiaDope Angelone (Jiří Sedláček)

Producent/rapper. Olomouc.

Mohu všem vřele doporučit i těm starším, co si myslí, že všechno už vědí. Ač ročník 65, držel jsem krok s mládím, co to šlo. Výsledek pro mne velice pozitivní, co jsem nevěděl, to jsem se naučil, co bylo dříve děláno špatně, to jsem opravil. Výuka byla v širokém záběru a je co dohánět a vylepšovat. Kamarádský přístup při výuce, konzultace mimo vlastní výklad. Díky moc!

Josef Kořínek

Josef Kořínek

Zvukař/hudebník. Bgr SoundLite. Skuteč.

Kurz hodnotím velice kladně. Naučil jsem se dost věcí, potkal vynikající lektory a super lidi. Jsem strašně rád, že jsem se mohl kurzu zúčastnit. Velký dík lektorům a těším se na Prahu!

Roman Šamko

Roman Šamko

Zvukař. UFFO Trutnov.

Dík za krásné tři měsíce v krásném městě (Olomouc) s krásnými lidmi a mixy, bednami, preampy, mikrofony, kabely, DI boxy, stojany... Málem bych zapomněl na tamburiny a cowbelly.

Radovan Lysák

Radovan Lysák

Hudebník. Rožnov pod Radhoštěm.

Kurz byl pro mě osobně naprosto jedinečným zážitkem. Bylo mi potěšením a ctí setkávat se po několik víkendů se strmícími profesionály ve všech oblastech, které kurz pokrývá. Shodou okolností jsem byl v průběhu roku vržen do situace, ve které znalosti se zvučením nutně potřebuji, a tak jsem neskonale vděčný za ten zával přesných a klíčových informací, který kurz poskytuje. Zvukařina v podání vašich lektorů je nádherné řemeslo, které v konkrétních výkonech praktiků Oty, Lukáše nebo Rikkiho hladce přechází v čisté umění. Děkuji za profesionální i kamarádský přístup všem lektorům a rád tento kurz doporučím každému, kdo má vážný zájem o hluboký a seriózní vhled do tohoto oboru.

Marin Schluz († 23.6.2020)

Marin Schluz († 23.6.2020)

Novinář, hudebník. Fabrika Doubice. Praha.

Doporučuji kurz všem nadšeným muzikantům i nemuzikantům, kteří si chtějí rozšířit obzory ve všech směrech, které se týkají ozvučování, nahrávání ve studiích, akustiky, a spousty dalšího. Dozvěděl jsem se tolika nových věcí, že si momentálně ani nevzpomenu na to, co pro mne bylo nejvíc přínosné. Každý si podle mého názoru najde v kurzu to, co je pro něj zajímavé a to co ho zajímá. Lektoři a celý tým kurzu jsou skvělí, a doufám, že se někdy ještě setkáme. Navíc je fajn, že se všichni můžeme scházet na uzavřené stránce facebooku, včetně účastníků i předešlých kurzů, můžeme se radit, konzultovat různou problematiku oboru, atd. atd. Jsem moc rád, že jsem tohohle všeho mohl být součástí!

Filip Borovský

Filip Borovský

Hudebník a učitel. ZUŠ Kopřivnice.

S kurzem jsem byl spokojený nadmíru, poznal jsem spoustu nových lidí, takříkajíc "z branže". Šel jsem na kurz především kvůli tomu, abych porozuměl víc nahrávání a nahrávacím technikám. Když jsme toto téma probírali, tak jsem o hodně věcech měl ponětí a trochu je znal a rozuměl jim, každopádně díky teoretickému úvodu a těm věcem, u kterých si laik řekne, že jsou zbytečné, tak to byly právě ty věci, které mě naučily, co vlastně dělám a rozšířily mi neuvěřitelně obzory.

Patrik Parma

Patrik Parma

Hudebník. Praha.

Chtěl bych moc poděkovat všem organizátorům a lektorům za výborně zorganizovaný kurz, který i přes časovou náročnost nijak neunavoval a vždy jsem se těšil na další víkend a další hodinu. Konečně jsem se díky němu zorientoval ve zvukařském vybavení a zákonitostech akustiky, které nyní naplno využívám při chystané rekonstrukci kulturního domu. Navíc jsem získal přístup do zvukařské komunity a setkal se s mnoha skvělými lidmi. Všem kurz vřele doporučuji a ještě jednou všem děkuji.

Jan Růža

Jan Růža

Zvukař. Kulturní centrum Kamenice.

Tento kurz doporučuji....profesionalita lektorů mi zodpověděla spoustu dotazů, které jsem měl k tomuto odvětví. A musím potvrdit, že ten individuální přístup tam opravdu je.

David Ecler

David Ecler

Zvukař. Brno.

Výborný kurz, který můžu jen doporučit, byl jsem v Praze, Ota je Mistr zvuku a ze mě udělal Zvukaře 🙂 Opravdu to stojí za to, neváhejte!

Michal Oříško (Master Sanderz)

Michal Oříško (Master Sanderz)

Arena production Plzeň.

Kurz mi dal hodně. Otevřel mi dveře k opravdové současné zvukařině. Naučil jsem se spoustu nových věcí, o kterých jsem neměl ani tušení, například práci s digitálním mixpultem. Byla tam prima parta a nechyběla ani spousta legrace.

Petr Boleček

Petr Boleček

Hudebník. Písek.

Kurz hodnotím velmi pozitivně, lektoři se snažili předat mnoho informací. Naučila jsem se mnoho zajímavých věcí, které, jak věřím, jsou užitečné nejen pro profesní, ale i osobní život. Lektoři jsou výborní!

Marek Mlčoch

Marek Mlčoch

Hudebník v HEADUPSTREAM. Karviná.

Tímto kurzem jsem si splnil klukovský sen. Vždycky jsem chtěl vědět, jak se "vyrábí" muzika. Bylo hodně zajímavé koukat Lukášovi a Rikkimu pod ruce a pak si to všechno zkusit sám. A hlavně - když se sejde banda stejně prdlých lidí, tak se zažije neskutečná prdel! Díky kluci!

Jan Hejkrlík

Jan Hejkrlík

Jan Hejkrlík. Brno.

Jako aktivnímu muzikantovi mi tento kurz pomohl nahlédnout na ''druhou stranu'' tedy ke zvukařům a pomohl mi poznat technické věci, které jsem doposud znal jen teoreticky. Díky kurzu jsem poznal parádní lidi a díky výborným lektorům jsem položil první stavební kámen v pyramidě znalostí o zvukařině.

Daniel Janoštík

Daniel Janoštík

Studiový hráč. Olomouc.

Jako studentovi audio-inženýrství na univerzitě VUT, mi tento kurz umožnil poprvé si prakticky "ošahat" teoretické znalosti naučené na fakultě. Tento kurz vřele doporučuji všem, kteří mají se "zvukařinou" cokoliv společného, protože každý si v něm může najít to své. Ať už si díky němu odnese pomyslný "první stavební kámen", na kterém si může směle rozvíjet získané zkušenosti, nebo se díky němu zlepší v nějakém okruhu práce zvukaře, jako je práce ve studiu, živé zvučení, či práce s technikou. Profesionalita, ochota a lidský přístup všech lidí v čele tohoto kurzu, je to, co za mě dělá tento kurz jedinečný, neskutečně příjemný a člověk se díky tomu opravdu těší na každý výukový blok.

Martin Slávik

Martin Slávik

Producent. Brno.

Tuto recenzi píšu cca rok po dokončení studia, z důvodu zákazu koncertů kvůli chřipce covid. Co se týče kurzu, konkrétně v Olomouci, má super zázemí jak pro teoretickou tak praktickou část, příjemnou přátelskou atmosféru a super lektory kteří jsou dnes přáteli. Já jsem byl úplný začátečník co věděl jen jak vypadá reproduktor. Dostal jsem spontánní nabídku od mé oblíbené skupiny, zda bych je nechtěl zvučit. Byl jsem ve správnou dobu na správném místě, můj tajný sen již od dětství byl být zvukařem. Řekl jsem si, že je to životní šance musím se to naučit. Hledal jsem po internetu, až jsem dle ostatních recenzí našel právě tuto školu zvukařiny, nelituji. Kurz vřele doporučuju všem bez rozdílů a ať vám to dobře hraje!

Lukáš Pilch

Lukáš Pilch

LIVE soundguy kapely Forrest Jump. Bučovice.

Kurz byl pro mě velkým přínosem, naučil jsem se v podstatě vše o zvukařině. Zapojení složitého PA, jak vybrat studiovou techniku/techniku na živý zvučení, mix, nahrávání, živý zvučení, mastering a celkově vše, co potřebuji ke zvučení. Všichni lektoři jsou velice příjemní profíci. Sešli jsme se s velice příjemnou partou a plánujeme i nějaké společné projekty. Moc děkuju všem, dostal jsem i nabídky na brigády díky Karlovi. Doufám, že bude nějaké pokračování kurzu!

Jan Hovorka

Jan Hovorka

Zvukař. Žatec.

Právě skončený kurz Zvukový technik je přesně to, co jsem sháněl – účelově zaměřené vzdělávání bez zbytečných nesouvisejících informací. Velkou výhodou je praktická zkušenost přednášejících z oboru. Jejich praktické poznatky ať už pozitivní či negativní nám umožní v budoucnu vyvarovat se chyb, kterých bychom se sami určitě dopouštěli. Určitě je velkou výhodou kurzu i to, že se v něm potkáváme s lidmi podobných zájmů. Ve své další praxi budeme rozhodně mít na co navazovat.

Petr Kordík

Petr Kordík

Zvukař. Praha.

Na kurz jsem se přihlásil proto, že práce s hudbou a zvukem je mé velké hobby a chci se tím začít živit jako profík. Kurz je fajn v tom, že obsáhne teoretickou i praktickou část problematiky související se zvukařskou profesí a nechá člověka nahlédnout pod pokličku. Lektoři mají super lidský přístup, není problém se na cokoliv zeptat a atmosféra je přátelská a uvolněná. Ze všech čiší to nadšení pro zvukařinu. Dokonce i právní stránka věci je díky živelnosti Petra Dostalíka podaná tak, že se u toho něco dozvíte a zároveň zasmějete. Bohužel nám do termínů zasáhla virová pandemie, takže se některé lekce musely řešit trochu jinak, než bylo původně v plánu. Ale nakonec se to díky snaze všech zvládlo. Moc děkuju všem lektorům, protože to byl pro mě moc fajn strávený čas 🙂 Zkušeného zvukaře z vás udělá praxe a čas, ale kurz vám poskytne solidní odborný základ, od kterého se můžete odrazit. Jděte do toho!

Martin Novotný

Martin Novotný

Hudebník. Praha.

Až do koronavirového šílenství běželo všechno naprosto OK. Parta frekventantů byla v pohodě, i když jsme se lišili věkem i preferencemi. Lektoři byli nejen kompetentní, ale především "normální", což v umělecké branži není vždy obvyklé 🙂 V týdnech nucené koronové pauzy jsme se vzdělávali přes elektronickou komunikaci a videa, která jednotliví lektoři improvizovaně vyrobili. A ačkoliv jsem zpočátku "oplakával" obvyklou kontaktní formu výuky, dnes jsem za tyto video-lekce rád. Vracím se k nim a těžím z nich při své práci. Zkoumal jsem varianty a potom definitivně změnil DAW (kvůli VST), takže jakmile trochu ovládnu jeho jinakost, budu nejspíš "otravovat" Lukiho i Rikkiho. Kdyby nic jiného, tak mi fakt otevřeli oči a dveře dokořán, mám se hóóóódně co učit 🙂 Což mě baví. Skoro všichni jsme si na sebe vzali spojení (telefony i maily), takže v kontaktu v té či oné formě určitě zůstaneme.

Zdeněk Dušek

Zdeněk Dušek

Zvukař. Praha.

Kurz doporučuji muzikantům - poznají co má s nimi zvukař za práci, zpěvákům - pochopí jaké to je slyšet se z druhé strany mikrofonu a co na sobě změnit k lepšímu, dobrým zvukařům - protože dobrý je za 3 a v dnešní konkurenci vyhrávají jedničky. Nastavení kurzu je totiž takové, že certifikátem nekončí tahle etapa vašeho života, ale začíná.

Jiří Zbožínek

Jiří Zbožínek

Hudebník. Rožnov pod Radhoštěm.

Kurz zajímavý a užitečný. Popsal bych to slovy, že dá dobré základy. Člověk ví, co má vyhledávat, co potřebuje atd.

Alexandr Kostka

Alexandr Kostka

Hudebník, Praha.

Za mě super zkušenost a spoustu nových informací ze segmentu zvuku a hudebního/filmového průmyslu. Skvělá příležitost jak si vyzkoušet práci ve studiu nebo na rovnou na pódiu. Je vidět, že lektoři Rikki s Lukášem vědí o čem mluví a nějakou už to dělaj - a dělaj to profi. Zkrátka z mýho pohledu borci, kteří toho maj hodně co předat. Hlavně se nebát ptát. Mimo to, je na kurzu přátelskej vibe a poznal jsem velmi zajímavé lidi, se kterými se dá něco vytvořit. Díky a ať to zní...

Vojtěch Horák

Vojtěch Horák

Hudebník, Praha.

Kurz hodnotím jednoznačně pozitivně. Jsem přesvědčen, že obohatí každého, ať už je zkušenějším hudebníkem, zvukařem, producentem, či úplným začátečníkem. Já osobně bych rád vyzdvihnul tento kurz jako skvělou příležitost pro intenzivní, vedené ponoření se do světa zvuku. Především však byl pro mne vítanou příležitostí pro seznámení se se skupinou podobně nadšených, smýšlejících lidí, kteří se vzájemně obohacují svými rozličnými zkušenostmi, dovednostmi, či jen čirou srandou. Už jen proto, musím kurz jednoznačně doporučit.

Martin Zahálka ml.

Martin Zahálka ml.

Herec, muzikant, hudební producent. Plzeň.

Vysoukal jsem se ze své stereotypní bubliny, ometl ze sebe pavučiny, vyrazil do Olomouce a potvrdil si co jsem tušil - tento kurz byl bez přehánění k mému domácímu hudebnímu pachtění už naprosto potřebná pomoc. Významně jsem si rozšířil obzory v mnoha technických směrech, porozuměl jsem, ovládl a začal používat do té doby pro mne neznámé či opomíjené funkce v DAW. Potvrdil jsem si co dělám správně a v čem jsem byl zase úplně mimo (a že toho bylo:). Byl to bezpochyby dobře investovaný čas s fajn lidmi a těch několik víkendů mi dokázalo, že pro pochopení je interaktivní výuka nepostradatelná a hledět doma na videotutoriály je velká ztráta času pokud tomu už aspoň trochu nerozumíte. Takže díky chlapi za upgrade!

Petr Jiskra

Petr Jiskra

hudebník, Frenštát pod Radhoštěm