Ohlasy

Jiří Zbožínek

Kurz doporučuji muzikantům – poznají co má s nimi zvukař za práci, zpěvákům – pochopí jaké to je slyšet se z druhé strany mikrofonu a co na sobě změnit k lepšímu, dobrým zvukařům – protože dobrý je za 3 a v dnešní konkurenci vyhrávají jedničky. Nastavení kurzu je totiž takové, že certifikátem nekončí tahle etapa vašeho života, ale začíná.

Jiří Zbožínek
hudebník, Boskovice

Jan Kapic

Na kurz jsem se přihlásil impulzivně, díky kontextové reklamě a proto, abych si rozšířil obzory pro své povolání a aktivní vystupování. Dostal jsem profi přístup, výbornou partu lidí a kotel nových vědomostí 🙂  Sice našemu kurzu docela hodila vidle do průběhu karanténa, ale potěšilo mě, jak rychle organizátoři zvládli naskočit na distanční formu 🙂
Rozhodně věnovaného času nelituju 🙂
Jan Kapic

Jan Zatloukal

Na internetu najdete milion videí o tom, jak správně nahrát bicí. Ale máte na ně čas? Můžete si to rovnou vyzkoušet v praxi? Proto jsem se do kurzu přihlásil. Teorie spojená praxí podaná od profíků s možností všechno si vyzkoušet, na všechno se zeptat…Pokud se nemůžete posunout dál, nebo o zvučení, nahrávání nebo produkci nevíte zatím nic, určitě bych vám tento kurz doporučil.

Jan Zatloukal

Martin J. Novotný

Na kurz jsem se přihlásil proto, že práce s hudbou a zvukem je mé velké hobby a chci se tím začít živit jako  profík. Kurz je fajn v tom, že obsáhne teoretickou i praktickou část problematiky související se zvukařskou profesí a nechá člověka nahlédnout pod pokličku. Lektoři mají super lidský přístup, není problém se na cokoliv zeptat a atmosféra je přátelská a uvolněná. Ze všech čiší to nadšení pro zvukařinu. Dokonce i právní stránka věci je díky živelnosti Petra Dostalíka podaná tak, že se u toho něco dozvíte a zároveň zasmějete. Bohužel nám do termínů zasáhla virová pandemie, takže se některé lekce musely řešit trochu jinak, než bylo původně v plánu. Ale nakonec se to díky snaze všech zvládlo. Moc děkuju všem lektorům, protože to byl pro mě moc fajn strávený čas 🙂 Zkušeného zvukaře z vás udělá praxe a čas, ale kurz vám poskytne solidní odborný základ, od kterého se můžete odrazit. Jděte do toho!

Martin J. Novotný
muzikant, Praha

Jan Hovorka

Kurz byl pro mě velkým přínosem, naučil jsem se v podstatě vše o zvukařině. Zapojení složitého PA, jak vybrat studiovou techniku a techniku na živý zvučení, mix, nahrávání, živý zvučení, mastering a celkově vše, co potřebuji ke zvučení. Všichni lektoři jsou velice příjemní profíci. Sešli jsme se s velice příjemnou partou a plánujeme i nějaké společné projekty. Moc děkuju všem, dostal jsem i nabídky na brigády díky Karlovi. Doufám, že bude nějaké pokračování kurzu!

Jan Hovorka
zvukař, Žatec

Zdeněk Dušek

Až do koronavirového šílenství běželo všechno naprosto OK. Parta frekventantů byla v pohodě, i když jsme se lišili věkem i preferencemi (odlišnou specializací – live, studio, homeworking…). Lektoři byli nejen kompetentní, ale především „normální“, což v umělecké branži není vždy obvyklé 🙂 V týdnech nucené koronové pauzy jsme se vzdělávali přes elektronickou komunikaci a videa, která jednotliví lektoři improvizovaně vyrobili. A ačkoliv jsem zpočátku „oplakával“ obvyklou kontaktní formu výuky, dnes jsem za tyto video-lekce rád. Vracím se k nim a těžím z nich při své práci. Zkoumal jsem varianty a potom definitivně změnil DAW (kvůli VST), takže jakmile trochu ovládnu jeho jinakost, budu nejspíš „otravovat“ Lukiho i Rikkiho. Kdyby nic jiného, tak mi fakt otevřeli oči a dveře dokořán, mám se hóóóódně co učit 🙂 Což mě baví. Skoro všichni jsme si na sebe vzali spojení (telefony i maily), takže v kontaktu v té či oné formě určitě zůstaneme. 

Zdeněk Dušek
zvukař, Praha

Jan Růža

Chtěl bych moc poděkovat všem organizátorům a lektorům za výborně zorganizovaný kurz, který i přes časovou náročnost nijak neunavoval a vždy jsem se těšil na další víkend a další hodinu. Konečně jsem se díky němu zorientoval ve zvukařském vybavení a zákonitostech akustiky, které nyní naplno využívám při chystané rekonstrukci kulturního domu, což byl můj hlavní cíl se kterým jsem do kurzu nastupoval. Velice rád vzpomínám na praxe v hudebním klubu, kde jsme trénovali nahrávání a živé zvučení, což mně zaujalo ještě víc než jsem čekal a volné chvíle trávím s DAW. Navíc jsem získal přístup do zvukařské komunity a setkal se s mnoha skvělými lidmi.

Všem kurz vřele doporučuji a ještě jednou všem děkuji

Jan Růža

Petr Kordík

Právě skončený kurz Zvukový technik je přesně to, co jsem sháněl – účelově zaměřené vzdělávání bez zbytečných nesouvisejících informací. Velkou výhodou je praktická zkušenost přednášejících z oboru. Jejich praktické poznatky ať už pozitivní či negativní nám umožní v budoucnu vyvarovat se chyb, kterých bychom se sami určitě dopouštěli. Určitě je velkou výhodou kurzu i to, že se v něm potkáváme s lidmi podobných zájmů. Ve své další praxi budeme rozhodně mít na co navazovat.

Ing. Petr Kordík
zvukař, Praha

Petr Benč

Chtěl vám všem poděkovat, hlavně Otovi, za to jak jste nám vše srozumitelně vysvětlili a naučili. Bylo to pochopitelné i pro mne, zvukařského analfabeta 🙂 Naučil jsem se spoustu věcí o kterých jsem neměl tušení. Pomohlo mi to i při živém hraní naší skupiny. Hned máme lepší zvuk. Do dalšího pokračovaní vám přeji hodně zdaru.

Petr Benč
hudebník, Humpolec

Filip Borovský

Doporučuji kurz všem nadšeným muzikantům i nemuzikantům, kteří si chtějí rozšířit obzory ve všech směrech, které se týkají ozvučování, nahrávání ve studiích, akustiky, a spousty dalšího. Dozvěděl jsem se tolika nových věcí, že si momentálně ani nevzpomenu na to, co pro mne bylo nejvíc přínosné. Každý si podle mého názoru najde v kurzu to, co je pro něj zajímavé a to co ho zajímá. Lektoři a celý tým kurzu jsou skvělí, a doufám, že se někdy ještě setkáme. Navíc je fajn, že se všichni můžeme scházet na uzavřené stránce facebooku, včetně účastníků i předešlých kurzů, můžeme se radit, konzultovat různou problematiku oboru, atd. Jsem moc rád, že jsem tohohle všeho mohl být součástí.

Filip Borovský

David Ecler

Tento kurz doporučuji – profesionalita lektorů mi zodpověděla spoustu dotazů, které jsem měl k tomuto odvětví. A musím potvrdit, že ten individuální přístup tam opravdu je.

David Ecler
muzikant, Brno

Matěj Reichelt

Byl jsem mile překvapen, že přestože jsem hodně již o zvučení věděl, tak jsem se dozvěděl spoustu nových informací a i lepších postupů, jak na to. Nejpřínosnější pro mě byly určitě praxe, jelikož jsem vše, jako odborný prodavač, věděl pouze teoreticky. A jsem tedy rád, že jsem si všechno mohl ohmatat a vyzkoušet. Obor zvukového technika je extrémně široký a jedná se o celoživotní studium. Je tedy jasné, že se nedá v podstatě nic moc vysvětlit a naučit dostatečně komplexně, během těch „pár“ víkendů. Všichni lektoři nám ale jednoznačně ukázali tu správnou cestu zvukaře, jak se jím stát, jak a kde najít ty správné a potřebné informace.

Matěj Reichelt
kurzista v Praze

Patrik Parma

S kurzem jsem byl spokojený nadmíru, poznal jsem spoustu nových lidí, takříkajíc „z branže“. Šel jsem na kurz především kvůli tomu, abych porozuměl víc nahrávání a nahrávacím technikám. Když jsme toto téma probírali, tak jsem o hodně věcech měl ponětí a trochu je znal a rozuměl jim, každopádně díky teoretickému úvodu a těm věcem, u kterých si laik řekne, že jsou zbytečné, tak to byly právě ty věci, které mě naučily, co vlastně dělám a rozšířily mi neuvěřitelně obzory.

Patrik Parma
muzikant, Praha

Radovan Lysák

Dík za krásné tři měsíce v krásném městě (Olomouc) s krásnými lidmi a mixy, bednami, preampy, mikrofony, kabely, DI boxy, stojany… Málem bych zapomněl na tamburiny a cowbelly.

Radovan Lysák
muzikant, Rožnov pod Radhoštěm

Martin Schulz (R.I.P. 23.6.2020)

Kurz byl pro mě osobně naprosto jedinečným zážitkem. Bylo mi potěšením a ctí setkávat se po několik víkendů se strmícími profesionály ve všech oblastech, které kurz pokrývá. Shodou okolností jsem byl v průběhu roku vržen do situace, ve které znalosti se zvučením nutně potřebuji (provoz hudební hospody), a tak jsem neskonale vděčný za ten zával přesných a klíčových informací, který kurz poskytuje. Zvukařina v podání vašich lektorů je nádherné řemeslo, které v konkrétních výkonech praktiků Oty, Lukáše nebo Rikkiho hladce přechází v čisté umění. Ostýchám se tvrdit, že se absolvováním kurzu ze mně stal zvukař, ale přinejmenším nyní vím „jak na to“. Děkuji za profesionální i kamarádský přístup všem lektorům a rád tento kurz doporučím každému, kdo má vážný zájem o hluboký a seriózní vhled do tohoto oboru.

Martin Schulz

Michal Oříško

Výborný kurz, můžu jen doporučit, byl jsem v Praze, Ota je Mistr zvuku a ze mě udělal Zvukaře 🙂
Stojí to za to, neváhejte.

Master Sanderz

Petr Boleček

Kurz mi dal hodně. Otevřel mi dveře k opravdové současné zvukařině. Naučil jsem se spoustu nových věcí, o kterých jsem neměl ani tušení, například práci s digitálním mixpultem. Byla tam prima parta a nechyběla ani spousta legrace.

Petr Boleček
zvukař, Písek

David Rockery

Kurz hodnotím víc než pozitivně. Kromě všeobecných znalostí se člověk dozvěděl vždy i něco navíc. Hodinám nechyběla jak profesionalita, tak zábava a kluci jsou opravdu muzikanti a lidi tělem i duší. Doufám, že v budoucnu budu moct navštívit i další kurzy a s klukama se opět setkáme v hojném počtu. Díky moc a ať to zvučí!

David Rockery (David Skalka)
hudebník a producent, Hodonín

Ján Szabo

Tak 4 mesiace zvukariny dokončené, ďakujem všetkým. Hip hop je super muzika, ale to, čo ste podaktorí zo seba dokázali dať, bolo absolútne nad moje chápanie. Samozrejme za mňa najväčší obdiv patrí Lukášovi Marečkovi, ktorý je veľký muzikant, zvukár a hlavne človek s veľkým Č. Samozrejme ďakujem Rikki Beranovi za množstvo cenných rád a poznatkov, je super, že človek tvojho kalibru je v Českej republike. Uau. Páni, určite sa uvidíme ešte.

Ján Szabo
rapper, Bratislava

NiaDope Angelone

Jsem především hudební producent a rapper se zkušenostmi více než 12 let, ale přesto mne tento kurz dokázal obohatit o další znalosti či nové obzory ohledně zvuku a hudby jako takové. Skvělá parta lektorů na vysoké úrovni v hudební branži mi ukázala spoustu nového a vůbec nelituji, že jsem byl součástí tak skvělé věci, jako je tenhle kurz!

NiaDope Angelone (Jiří Sedláček)
hudební producent a rapper, Olomouc

Roman Šamko

Kurz hodnotím velice kladně, naučil jsem se dost věcí, vynikající lektoři a super lidi jsem strašně rád, že jsem se mohl zúčastnit. Velký dík lektorům a těším se na navazující kurz v Praze!

Roman Šamko
UFFO Trutnov

Josef Kořínek

Mohu všem vřele doporučit i těm starším, co si myslí, že všechno už vědí. Ač ročník 65, držel jsem krok s mládím, co to šlo. Výsledek pro mne velice pozitivní, co jsem nevěděl, tak to jsem se naučil, co bylo dříve děláno špatně, to jsem opravil. Budu se k tomu neustále vracet, výuka byla v širokém záběru a je co dohánět a vylepšovat. Kamarádský přístup při výuce, konzultace mimo vlastní výklad, Tak by to mělo být. Díky moc.

Josef Kořínek
Bgr SoundLite, Skuteč

Daniel Janoštík

Jako aktivnímu muzikantovi mi tento kurz pomohl nahlédnout na “druhou stranu“, tedy ke zvukařům a pomohl mi poznat technické věci, které jsem doposud znal jen teoreticky. Díky kurzu jsem poznal parádní lidi a díky výborným lektorům jsem položil první stavební kámen v pyramidě znalostí o zvukařině.

Daniel Janoštík
studiový hráč, Brno

Matyáš Vogl

Jsem velmi rád, že jsem se mohl zúčastnit tohoto kurzu v super kolektivu s kvalitními lektory. Nejvíce mě nadchly praktické cvičení a spousty zajímavých informací z teorie. Doufám, že se s klukama brzy znovu potkáme. Díky. 

Matyáš Vogl
muzikant, Havlíčkův Brod

Lubomír Čudovský

Podle mě tento kurz je určen pro všechny, co se chtějí o zvuku a jeho zpracování dovědět co nejvíce. To znamená ne jen pro začátečníky, ale i pro ty, co už se v této branži nějakou dobu pohybují, třeba jako já a pořád je tolik věcí, které jsem nevěděl a kluci na tomto kurzu mi je objasnili. Za mě super. Vřele doporučuji, stojí to zato.

Lubomír Čudovský
elektrotechnik, Vrbno pod Pradědem

Marek Mlčoch

„Kurz hodnotím velmi pozitivně, lektoři se snažili předat mnoho informací. Naučil jsem se mnoho zajímavých věcí, které, jak věřím, jsou užitečné nejen pro profesní, ale i osobní život. Lektoři jsou výborní.“

Marek Mlčoch
muzikant, HEDUPSTREAM, Opava

Jan Hejkrlík

Tímto kurzem jsem si splnil klukovský sen. Vždycky jsem chtěl vědět, jak se „vyrábí“ muzika. Bylo hodně zajímavé koukat Lukášovi a Rikkimu pod ruce a pak si to všechno zkusit sám. A hlavně – když se sejde banda stejně prdlých lidí, tak se zažije neskutečná prdel! Díky kluci!

Ing. Jan Hejkrlík, Ph.D.
elektrotechnik, Žamberk