Nejčastější dotazy

Co naše studenty nejvíce zajímá?
 • Jak se přihlásím na kurz?

  ONLINE. Na našich stránkách si vyberete zvukařský kurz a v po rozkliknutí zde najdete odkaz pro přihlášení i platební pokyny. Kapacita kurzů je omezená avšak akceptujeme 2 náhradníky. Místo na kurzu si zajistíte jen v případě, že je řádně zaplaceno kurzovné, popřípadě minimálně jeho první splátka. V případě, že se tak nestane, vaše přihláška je zrušena a dostávají příležitost náhradníci.

 • Na probíhající kurz jsem se nestihl/a přihlásit. Kdy zveřejňujete další?

  Nové zvukařské kurzy se vypisují vždy cca 4 měsíce před jejich začátkem. Pokud nechcete, aby Vám utekl dalši turnus, sledujte naše stránky a sociální sítě. Můžete se také přihlásit k odběru našeho newsletteru, který rozesíláme vždy když spouštíme registraci pro další kurz. Pak už záleží na vaši rychlosti a odhodlanosti 🙂

 • Jaké jsou požadavky pro výkon zvukařské profese?

  K samostatnému výkonu profese „zvukový technik/zvukař“ Vám stačí zajít na kterýkoliv živnostenský úřad v ČR, nechat si vystavit živnostenský list na volnou živnost č. 15 a č. 73, zaplatit správní poplatek a můžete se směle dát do zvučení nebo nahrávání. U volné živnosti zákon uvádí toto: „k jejímu provozování zákon nevyžaduje prokazování odborné ani jiné způsobilosti„.

 • Když chci být zvukař musím být i elektrikář?

  NE, když si budete vyřizovat volnou živnost, nikdo na úřadě po Vás žádnou způsobilost chtít nebude. Pokud by byla vyžadována tzv. „jiná způsobilost“, jednalo by se o živnost vázanou nebo řemeslnou – sem spadají mj. elektrotechnické činnosti, to však není případ zvukaře. Dříve se toto označovalo jako “padesátka”, kterou nově nahradilo nařízení vlády č.194/2022 Sb. ALE nutno podotknout, že v některých institucích může být vyžadována odborná způsobilost pro práci s elektřinou, jelikož zde mají zvukaři na starost i drobné opravy elektrických zařízení, atd… například v divadlech nebo kulturních domech.

 • Zaměstná mě někdo po absolvování kurzu?

  Někteří naši absolventi byli schopni kompletně změnit své dosavadní zaměření a po dokončení kurzu si našli pozici ve firmách nebo institucích na pozici zvukového technika. Naši absolventi pracují například v TV NOVA, Český Rozhlas, UFFO Trutnov, atd… Diplom z našeho kurzu jim výrazně pomohl, jakožto důvěryhodný důkaz absolvování vzdělávacího programu v oboru. Je ale důležité zmínit, že za Vás kromě “papíru” musí mluvit i Vaše práce, zkušenosti a schopnosti. Navíc je obor zvukařiny velmi dynamický, zejména kvůli vývoji technologií a tak byste měli průběžně doplňovat a aktualizovat své znalosti. Pokud se nehrnete do zaměstnaneckého poměru, můžete se stát podnikatelem a pracovat na sebe.

 • Jak probíhá kurz akreditovaný kurz Zvukového technika?

  Akreditovaný kurz Zvukového technika probíhá kombinovanou formou. Teoretická část je rozdělena na distanční a prezenční část. Studenti mají k dispozici výukové materiály, které si nastudují a v prezenční části se pak opakuje a probírá to nejdůležitější a je zde i prostor k debatě a doplňujícím informacím. Praktická část je pak plně prezenční, kde si studenti vyzkouší práci ve studiu nebo v prostředí, kde je zapotřebí umělé zesílení zvuku.

 • Nechci chodit na prezenční kurzy. Plánujete i nějaké online workshopy?

  ANO. V současné době pracujeme na náplni a podobě kratších online workshopů a výukových videí, které se budou věnovat nejrůznějším tématům ze zvukařské problematiky. např. zvuk pro film, podcasting, apod.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás...

Připojte se k dalším studentům a staňte se expertem v oblasti zvuku

Výběr kurzů