TVORBA SINGLU S MENTOREM od A do Z

Popis kurzu

Kurz "Tvorba singlu s mentorem od A do Z" je pokročilým kurzem v oblasti mixu/masteringu a audio-produkce. Kurz probíhá v malé studijní skupině (max. 7 osob) v nahrávacím studiu v Praze za účasti vybraných expertů z oblasti hudebního průmyslu.

Časová dotace na kurz je 80 vyučovacích hodin. Výuka obsahuje celkem 10 dní v rozsahu 5-ti víkendů v zimním semestru 2023, tj. v období září - prosinec 2023. Bližší termíny výuky naleznete níže v záložce Harmonogram.

Mentorem tohoto kurzu je producent Adam Pakosta (Pokáč, Xindl X, Ewa Farna a další...), který bude přítomen na třech lekcích v různých částech kurzu. Více o něm najdete níže. Dále Vás kurzem provede lektor Eric Stevenson, který stojí za řadou singlů a alb a je zároveň i majitelem studia Andel Sound. Dále pro Vás máme ještě připravenou přednášku o distribuci a digitálním marketingu s Martinem Kudlou z vydavatelství Supraphon.

V rámci kurzu mají studenti možnost individuální konzultace s lektorem.

Kurz je vhodný zejména pro:

 • hudebníky a producenty, kteří již mají alespoň základní znalosti v oblasti hudební produkce (mix/mastering)
 • zvukaře
 • všechny věkové kategorie
 • ženy i muže

Harmonogram kurzu je koncipován tak, aby ho mohli absolvovat:

 • studující
 • pracující
 • podnikající

Jazyk výuky: čeština

Maximální počet účastníků: 7


Mentor

Adam Pakosta

Adam Pakosta je zvukař a producent s dvanáctiletou praxí a absolvent Pražské konzervatoře. Věnuje se hudební produkci napříč žánry (jazz, rock, pop, folk, …), práci s mluveným slovem a v současné době působí ve studiu Soundevice. Adam svou kariéru vybudoval od píky, kdy začínal s přípravou čaje a motáním kabelů ve studiu 3bees a nyní je podepsán jako zvukař, či producent pod desítkami projektů. Spolupracoval s umělci, či kapelami jako jsou například: Pokáč, Xindl X, Ewa Farna, Zvíře jménem podzim, Jablkoň, Vlastimil Třešňák, Jaroslav Hutka, Honza Kalousek, Yellow Sisters, Mikoláš Josef, Thom Artway a další.  Ví, jak připravit kapelu na natáčení, jak s ní pracovat ve studiu, jaké techniky náběrů zvolit a jakožto aktivní hudebník se podílí i na tvorbě aranží. Samozřejmostí jsou pak i jeho znalosti a bohaté zkušenosti s mixem a masteringem. Ale co je hlavní, tak rád pomáhá začínajícím zvukařům a předává jím cenné rady. S Adamem se v kurzu setkáte při plánování celého projektu, jeden den v rámci natáčení, jeden den vás nechá nahlédnout pod pokličku mixování a na konci pak bude hodnotit výsledky vaší práce.


Místo výuky

Výuka probíhá prezenčně v nahrávacím studiu:


Harmonogram


Forma výuky

Absolvent kurzu získá pokročilé znalosti a především praktické dovednosti při práci v oblasti hudební produkce.

Absolvent kurzu bude dále schopen mimo jiné:

 • Naplánovat celý proces vzniku singlu
 • Nahrát skladbu s důrazem na kvalitu a způsoby náběru
 • Připravit projekt pro mix (editace) a aplikovat producentské úvahy
 • Mixovat step-by-step
 • Zajistit vhodnou dynamiku mixu a aplikovat vybrané produkční techniky
 • Aplikovat masteringový proces v rámci mixu
 • Zajistit optimální distribuci autorského díla - singlu

Kurz je časovou náročností koncipován tak, aby byl jej mohli absolvovat jak studující, tak pracující osoby. Celková časová dotace kurzu je 80 vyučovacích hodin (45 min.). Veškerá výuka probíhá v prezenční formě v nahrávacím studiu v Praze (Andel Sound), přičemž je kladen vysoký důraz na praktické dovednosti.

Každý student dostane v rámci kurzovného k dispozici 2h času, které může využít pro individuální konzultaci s lektorem buď osobně ve studiu nebo online.


Osnovy

Víkend 1:  16-17.9.23 : Úvod, seznámení se interpretem/kapelou se kterou se bude pracovat, workshop a představení mentora

Víkend 2:  23.9.-24.9.23 : Nahrávací víkend (za účasti mentora)

Víkend 3:  14-15.10.23 : Mix, probrání základních technik při mixu, možnosti využití Hardware

Víkend 4:  28-29.10.23 : Otázky k mixům, Mastering při mixu, přednáška o distribuci a marketingu, poslední otázky odpovědi před pauzou na dokončení projektů

Víkend 5:  4-5.12.23 : Prezentace projektů, hodnocení projektů za účasti mentora

Zakončení: Účastník musí dosáhnout docházky 70% a odprezentovat vlastní projekt - úspěšný účastník obdrží certifikát o absolvování


Uplatnění

Příklady uplatnění absolventa:

Profese producenta je univerzální svým obsahem a má přesah do různorodých uměleckých profesí. Nabyté znalosti a dovednosti se dají uplatnit při práci jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.

 • Producent – jelikož je kurz intenzívní, obsažný a souvisí i s profesí zvukaře, nalezne absolvent uplatnění především jako samostatný producent.
 • Hudebník - utřídíte si myšlenky a zjistíte, jak připravit sebe i kapelu na natáčení, aby byl výsledek co nejlepší
 • Zvukař v nahrávacím studiu  – zejména v menších nahrávacích studiích pozice "producenta" často chybí a zastupují ji zvukaři samotní, kteří jsou schopni navrhovat postupy nebo změny při vzniku skladby

Fotogalerie

 

Fotografie z našich kurzů naleznete v sekci Proběhlé kurzy.


Požadavky na přijetí

Přijetí probíhá prostřednictvím podané přihlášky. Jelikož je kurz koncipován pro pokročilé studenty, předpokládá se tak již základní znalost zvučení, práce s DAW, mixem a masteringem.

Obecně k přijetí do kurzu doporučujeme:

 • min. věk 16 let
 • znalost práce ve studiu
 • základní znalosti o procesu mixu a masteringu
 • znalost práce v DAW
 • a především - zájem o danou problematiku

Cena

Cena kurzu za 10 výukových dní/80 hodin výuky je 27.900 Kč nebo 1.190
Možnost rozdělení platby:

 • Platba najednou (27.900 Kč nebo 1.190 )
 • Platba na 2 části (14.900 Kč + 13.000 Kč nebo 600 + 590 )
 • Platba na 3 části (9.900 Kč + 9.000 Kč + 9.000 Kč nebo 400 + 400 + 390 )
 • Platba na 4 části (4 x 6.975 Kč nebo 4 x 298 )

Přihláška

Přihlaste se: PŘIHLÁŠKA 

Co následuje po podání přihlášky?
Zpracujeme přihlášku a potvrdíme její přijetí

Po odeslání každou přihlášku zpracováváme ručně. To nám zabere max. 2 pracovní dny. Zkontrolujeme vždy všechny formality a v případě, že by v přihlášce chyběla nějaká informace, napíšeme Vám nebo zavoláme a společně vše potřebné doplníme. Po kontrole přihlášky Vám pošleme potvrzující email.

  Pošleme informace ke kurzu a úhradě kurzovného

Součástí potvrzujícího emailu jsou základní informace týkající se organizace kurzu. V mailu obdržíte také fakturu na kurzovné podle Vámi zvolené varianty úhrady – platba naráz nebo po částech.

  Potvrdíme obdržení platby za kurzovné

Každou platbu, kterou od Vás obdržíme, potvrzujeme do 2 pracovních dnů emailem. Potvrzujeme jak přijetí celé částky, tak jednotlivých částí plateb.

  Zapíšeme Vás mezi studenty

Po obdržení první platby za kurzovné Vás zapisujeme závazně mezi studenty. Pamatujte, že jen zaplacené kurzovné nebo první splátky Vám zaručí účast na kurzu. Pokud týden před začátkem kurzu neobdržíme platbu, kontaktujeme náhradníky a dáváme příležitost jim.

  Budeme se na Vás osobně těšit!

Přibližně týden před začátkem kurzu od nás obdržíte organizační email. V něm budou shrnuty bližší informace ohledně výuky. Kdykoliv před začátkem kurzu však rádi zodpovíme Vaše případné dotazy. Následně se budeme těšit, až Vás na kurzu uvidíme!