O nás

Zvukařský institut v Praze vznikl v roce 2017 a stojí za ním ředitel Karl Růžička. Tehdy byl spuštěn historicky první rekvalifikační kurz “Zvukový technik” v Olomoucí akreditovaný MŠMT. Hlavní myšlenkou za vznikem tohoto kurzu byl fakt, že v našich končinách je velký hlad po informacích z tohoto oboru, ale existuje zde jen velmi málo institucí, které takové vzdělání poskytují i široké veřejnosti.

Naše výuka vychází z vysokoškolských osnov a filozofie vzdělávacích institucí ve Velké Británii a dbáme zejména na předávání těch nejrelevantnějších a nejužitečnějších informací, se kterými se zvukaři setkávají v každodenním životě.
Touto filozofií přispěl Rikki Beran, který je absolventem Edinburgh Napier University a osnovy tedy vycházejí z obsahu, se kterým přišel do styku během svých studií ve Skotsku. Zastává tak roli odborného garanta všech výukových programů Institutu.
Začátky byly těžké a dost improvizované, kdy jsme si museli vystačit jen s nahrávacím studiem, kde probíhaly teoretické lekce a studiová praxe. Pro živé zvučení jsme používali aparát poskládaný z aparátů od spřátelených kapel a zvukařů. Naštěstí tyto doby jsou už za námi a kurzy jsou vyučovány v prostorách tomu určených s kvalitním vybavením. Navíc vzhledem k velké poptávce jsme byli schopni rozšířit kurzy do vícero měst a pracujeme na dalších, pokročilejších kurzech, ve kterých se mohou naši absolventi dál profilovat dle jejich zaměření. Středobodem našich vzdělávacích programů je ale kurz “Zvukový Technik”. Ten je určený pro začínající nebo mírně pokročilé zvukaře, kteří se zde dozví to nejdůležitější ze zvukařské problematiky a mají možnost pracovat s profesionálním vybavením.
Tým našich lektorů se skládá z profesionálů, kteří se ve světě zvuku a kreativního průmyslu pohybují dlouhou dobu a své zkušenosti přenášejí právě na naše studenty. Víme, že teorie je nezbytná, ale také se soustředíme na zapojení studentů do výuky i prakticky. Zároveň se v našich kurzech setkávají lidé se stejným smýšlením a tvoříme tak komunitu kreativních profesionálů, kteří spolu leckdy spolupracují i po skončení kurzu. Absolventy našich kurzů najdete mezi úspěšnými muzikanty, techniky v rádiích, televizích nebo divadlech, menšími producenty nebo zvukaři, kteří se věnují živému ozvučování.

Podívejte se na nabídku našich kurzů a přihlašte se na ten, který právě Vám nejvíc pomůže v osobním i profesionálním rozvoji.

Spolupracujeme

Co o nás říkají absolventi

Jako aktivnímu muzikantovi mi tento kurz pomohl nahlédnout na ”druhou stranu” tedy ke zvukařům a pomohl mi poznat technické věci, které jsem doposud znal jen teoreticky.

Díky kurzu jsem poznal parádní lidi a díky výborným lektorům jsem položil první stavební kámen v pyramidě znalostí o zvukařině.

Daniel Janoštík
Session player Olomouc

Kurz hodnotím víc než pozitivně. Kromě všeobecných znalostí se člověk dozvěděl vždy i něco navíc. Hodinám nechyběla jak profesionalita, tak zábava a kluci jsou opravdu muzikanti a lidi tělem i duší.

Doufám, že v budoucnu budu moct navštívit i další kurzy a s klukama se opět setkáme v hojném počtu. Díky moc a ať to zvučí!

Martin Skalka
Producent
Hodonín

Kurz byl pro mě velkým přínosem, naučil jsem se v podstatě vše o zvukařině. Zapojení složitého PA, jak vybrat studiovou techniku/techniku na živý zvučení, mix, nahrávání, živý zvučení, mastering a celkově vše, co potřebuji ke zvučení. Všichni lektoři jsou velice příjemní profíci. Sešli jsme se s velice příjemnou partou a plánujeme i nějaké společné projekty. Moc děkuju všem, dostal jsem i nabídky na brigády díky Karlovi.

Jan Hovorka
Zvukař TV Nova
Praha
0+
Absolventů našich kurzů
0
Hodin akreditovaného kurzu
0+
Minut online videí

Naši lektoři

Karl P. Růžička

Lektor / Ředitel

Rikki Beran

Lektor / Garant
Všichni lektoři

Chcete se stát instruktorem a pomoct v rozvoji světa zvuku? Staňte se lektorem

Připojte se k dalším studentům a staňte se expertem v oblasti zvuku