RIKKI BERAN

Odborný garant / Lektor
Rikki Beran

O lektorovi

Richard Beran BA (Hons) je garantem kurzu a odborník v oblasti hudební produkce, které získal bohaté zkušenosti nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. V oboru hudby a zvukové produkce se pohybuje od útlého věku.

V roce 2009 se přestěhoval do Skotska, kde se začal hudebně profilovat nejprve při studiu na Aberdeen College. Posléze pokračoval ve studiu na Edinburgh Napier University, kde si zvolil obor Popular Music. Graduoval v roce 2015, a to s nejlepším možným výsledkem (First Class Honours). Již během studií získával praktické zkušenosti při práci v nahrávacím studiu a také při zvučení živých koncertů. Zmiňme alespoň práci audio operátora pro společnost Great Big Events během sportovní události v Glasgow (Glasgow 2014 Commonwealth Games), kde úzce spolupracoval s přenosovým štábem BBC. Po návratu do ČR působil v nahrávacím studiu Palba, rezidenční zvukař pro Stracené Ráj a jako mistr zvuku v olomouckém Divadle Tramtarie.

V současnosti poskytuje zvukařské služby jako freelancer a podílí se na vzniku nejrůznějších audiovizuálních projektů. Jeho práci tak můžete slyšet v projektech pro Netflix, ŠKODA AUTO, FAMU, Nutrend, Adam Ondra, E.ON, BOSE, …) Můžete ho ale potkat i za zvukovým pultem během živých koncertů nebo ve studiu, kde se věnuje hudební produkci a mluvenému slovu. Je držitelem profesionální certifikace AVID ProTools USER.

Kurzy lektora

TEORIE 

Připojte se k dalším studentům a staňte se expertem v oblasti zvuku